Blog Yazarlığı

 

Gönüllü Yazarımız Olur Musunuz?

Lab Akademi çeşitli sektörlerde laboratuvar deneyimine sahip “Sektör Profesyonelleri” ve “Akademisyenler” ‘in oluşturduğu paylaşım ve eğitim platformu olmayı hedeflemektedir.

Laboratuvar alanında ihtiyaç duyulan teorik ve pratik bilgiyi sosyal medya kanallarını ve interneti kullanarak hedef kitlesine ulaştırır.

Tecrübe ile desteklenmemiş teorik bilginin eksik olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle tecrübelerimizi akademik bakış açısı ile destekleyerek faydalı olmayı hedefleyen labakademi.com platformunu hayata geçirdik.

Sesini daha geniş kitlelere duyurabilmek ve potansiyelini ortaya çıkarmana yardımcı olabilmek için buradayız. Düşüncelerini, tasarladığın projelerini ve çalışmalarını duyurabileceğin güzel bir paylaşım platformu oluşturduk.

Lab Akademi sosyal medyanın ve internetin gücünü kullanarak her geçen gün büyüyen bir yapı. Sosyal medyada tüm kanallarımızda şimdilik 15 bin‘in üzerinde aktif bir kitleye hitap ediyoruz ve her geçen gün büyüyoruz. Bize katılarak bu yapının profesyonel veya akademik kadrosunun öncüleri arasında yer alacak ve ilerleyen yıllarda çeşitli sorumluluklar üstlenerek paylaşmaya ve öğrenmeye devam edebileceksin.

 

Başarıya ulaşabilmek için kendimize bazı ilkeler ve hedefler belirledik. Bunlar;

Akademik bilgi ve disipline dayalı doğru ve ilkeli yayıncılık,

Tecrübeye dayalı sade ve açık bilgilerin sunulması,

Sürekli gelişme ve öğrenme,

Bilime katkı sağlayacak her türlü çalışmada yer alma,

İş ahlakı ve çalışma disiplini oluşturacak bilgilerin paylaşılması,

Çalışma güvenliği ve çalışan sağlığı konusunda bilgilendirici paylaşımların yapılması,

Laboratuvarla ilgili güncel teknik, teorik ve teknolojik gelişmelerin duyurulması,

Akademik çalışmaların aktif takibi ve duyurulması,

Kongre, seminer, sempozyum, fuar ve eğitim gibi laboratuvar çalışanlarına yönelik çalışmaların takibi ve duyurulması,

Sosyal medya kanallarını kullanarak laboratuvarı  ilgilendiren konularda farkındalık oluşturmak,

Nitelikli ve doğru bilgiye kolay erişim sağlamak,

Gönüllülük esasına dayalı projeler üretmek,

Nitelikli insan kaynağı yetiştirme çalışmalarının yürütülmesi,

 

Bu platformda olmak sana neler kazandıracak?

Laboratuvar profesyonelleri ve çeşitli akademik çevrelerle sağlam ve etkin bir ağın olacak.

 Temel motivasyonumuz sürekli öğrenmek. Bu bağlamda her paylaşımda sürekli öğrenen ve kendini geliştiren bu yapının bir parçası olacaksın. Kendi paylaşımlarınla her gün yeni bilgiler öğrenecek ve tecrübe sahibi kişilerin destekleri ile bu bilgileri pekiştireceksin.

Lab Akademi’yi ve yazılarını tüm çalışmalarında referans gösterebileceksin.

Yazıların internet sitelerimiz ve sosyal medya kanallarımızda senin adın ile yayımlanacak.

Lab Akademi domaini altında isim@labakademi.com şeklinde mail adresine sahip olacaksın.

 Çeşitli sektörlerde çalışan bu yapının bir parçası olacağın için her gün yeni şeyler öğrenerek sürekli gelişimini çok yönlü devam ettirebilirsin.

Lab Akademi’yi CV dahil tüm platformlarda referans gösterebilir ve profesyonel paylaşımlarını belgeleyebilirsin.

 

Bilirsin internet sonu olmayan bir alan. Bu nedenle internette hayal gücümüz kadar başarılı oluruz. Yani elde edebileceğin imkanlar saymakla bitmeyeceği gibi bir çoğunu öngörmek mümkün değil. Aslında sahip olabileceğimiz imkanları oluşturacak olan kendi çalışma azmimiz. Bu nedenle bizimle olarak elde edeceğin sonuçlar tamamen senin çalışman ve kararlılığın ile ilgili. Biz elimizdeki imkanların en iyisini sunarak paylaşamlarını yababilmen için gerekli olan her türlü desteği vermeye hazırız. Ekibimiz bunun için büyük özveriyle çalışmakta.

Temel motivasyonumuz, her ne iş yapıyorsak yapalım sevmek ve emek vermekle başarıya ulaşabileceğimizdir. Bu nedenle ileriyi çok kurgulamadan “Yolda Olmak” mottosu ile hareket ediyoruz. Doğru, ilkeli, akademik ve profesyonel çalışmayı benimsiyoruz. Sevdiğimiz işi yapmaya ve öğrendiklerimizi paylaşmaya çalışıyoruz.

 

Tüm bunları okuduysan ve Lab Akademi‘nin bir parçası olmak istiyorsan yapman gerekenler şunlar;

– info@labakademi.com adresine kendini ve hedeflerini anlatan kısa bir önyazı ile özgeçmişini göndermen,

Sitemiz üst kısımda yer alan konu başlıklarından yazmak istediğin bir veya birkaç alanı seçmen. Yazmak istediğin alan yer almıyorsa üzülmene gerek yok. Hangi alanda yazmak istediğini bize iletmen yeterli. Sitemizde yer alıp almayacağını inceleyip kesinlikle sana döneceğiz.

Yazarlık bana göre değil diyorsan üzülme. Lab Akademide muhakkak senin için de uygun bir pozisyonumuz vardır. Bunun için Açık Pozisyonlar‘ımıza göz atabilirsin.

Nitelikli ve doğru bilgiyi sunmayı misyon edinmiş, sürekli öğrenen ve öğrendiğini paylaşan bu platformda seni de aramızda görmeyi çok istiyoruz.

Görüşmek dileğiyle…

 

Lab Akademi