TÜBİTAK 2244 – Sanayi Doktora Programına Son Başvuru Tarihi Uzatıldı

Sanayi-Üniversite işbirliğini arttırmak üzere açılan 2244 Sanayi – Doktora programı Ekim ayında kayıt almaya başlamıştı.

Sanayi-doktora programı ile milli teknoloji hamlesi doğrultusunda sanayi için nitelikli insan kaynağı yetiştirmek hedeflenmektedir. Bu sayede sanayide doktoralı araştırmacı istihdam edilmesi teşvik edilmektedir.

2244 programı ile doktora öğrencileri ayda 4.500 TL burs alabilmektedir. Doktora tezlerinin çalıştıkları kuruluşun ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmasının, üniversite-sanayi birlikteliği projeleri için altyapı oluşturması, mezuniyet sonrası istihdam zorunluluğu mutabakatı ile öğrencilerin zaman kaybetmeden işe girmesi, istihdam edilen bursiyerlerin maaşlarının büyük çoğunluğunun hibe olarak, TÜBİTAK tarafından ödenmesi, eğitim ve istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi gibi birçok önemli avantaj sağlamaktadır.

Birçok kuruluştan sözlü ve yazılı yapılan talepler doğrultusunda başvuru süreci uzatılma kararı alınmıştır.

Bu doğrultuda Sanayi doktora programı 2019 yılı için açılan çağrı 31 Aralık 2019 saat 17:00’a kadar uzatılmıştır.

 

Detaylar için tıklayınız !…

Orhan ÇAKAN

Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü'nden 2009 yılında mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Kalite Yönetimi Yüksek Lisans ve Medipol Üniversitesi Biyokimya Yüksek Lisans Mezunu. Sırasıyla; Abdi İbrahim İlaç Hammadde Kalite Kontrol Analisti, World Medicine İlaç Analitik Metot Geliştirme ve Validasyon Uzmanı, İstanbul Medipol Üniversitesi REMER Proteomik Laboratuvarında Araştırmacı Kimyager olarak çalıştı. Şu an Türkiye Gübre Fabrikaları Ar-Ge Merkezinde Araştırmacı Biyokimyager olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.